O NÁS
Firma Zbyněk Lazar

je tradičním partnerem silničářů již více než 25 let. Začal jsem podnikat jako fyzická osoba v březnu 1991. Jedním z prvních obchodních partnerů byly Silniční stroje a zařízení Nová Paka (SSaZ, od roku 1992 Silniční technika). Jejich sortimentu náhradních dílů na stroje pro zimní a letní údržbu silnic jsem zůstal věrný dodnes.

V prosinci 1992 jsme s kolegou založili jednu z posledních "československých" firem - Benda a Lazar s.r.o.

Po několika letech následoval návrat k fyzické osobě a přesun skladu z České do areálu starých dílen Brněnských komunikací na Masné ulici.

V roce 2000 jsme se v Brně přestěhovali do areálu mezinárodního letiště a přidali i činnost servisu strojů. Otevřeli jsme provozovnu v areálu Silniční techniky v Nové Pace (2002) a postupně převzali veškerou distribuci jejich náhradních dílů.

Začíná spolupráce s Kobitem.

V roce 2004 došlo k založení dnešní právnické osoby Zbyněk Lazar s.r.o.

V Nové Pace jsme zrekonstruovali sklad bývalé montáže a dnes v něm provozujeme centrální sklad náhradních dílů pro výrobky firem Kobit a Silniční technika (SSaZ, NoPaSS, ST).

Roku 2012 jsme začali spolupracovat při prodeji náhradních dílů firmy MTM-Tech a rozšířili činnost o obchodního cestujícího.

V roce 2013 přibyla do holdingu Kobitu i Strojírna Potůček Slatiňany (SPS-THZ) a nám náhradní díly na jejich cisternový a hasičský sortiment.

Výrazně jsme rozšířili spolupráci s dalším významným tuzemským výrobcem - firmou Kartáče Souček.

Prakticky každý den jsou v terénu jak naši servisní technici, tak i obchodní zástupci.

1.3.2016 to bylo již 25 let, co je značka Zbyněk Lazar na trhu.